Szpakmed Bykowina

Medycyna Rodzinna zdefiniowana na nowo.

 

dr Dominika Świątek-Rawińska

 

dr Katarzyna Leboda

 

dr Damian Nowak

 

dr Anna Komar

 

dr n.med Ada Rozewicz 

 

dr Martyna Waliczek

 

dr Marlena Sikora-Jopek

 

dr Zuzanna Sadyś

 

dr Magdalena Ryba

 

dr Zuzanna Sadyś

 

dr Magdalena Szot

 

dr Monika Całka (pediatra)

 

dr Anna Ogińska-Siedlak (pediatria)

 

dr Irena Karpińska-Derda (pediatria)

 

 


Przydatne informacje

 

Na początek..

Staramy się zdefiniować na nowo podstawą opiekę zdrowotną, każdy z naszych pacjentów na pierwszej wizycie przeprowadzony ma możliwie jak największy zakres badań diagnostycznych, bo lepiej zapobiegać niż leczyć. Ponadto, każdego z naszych pacjentów staramy się zapisywać na konkretną godzinę, tak aby zminimalizować czas spędzony w poczekalni.

 

Co zrobić aby zostać naszym pacjentem? 

Wystarczy na miejscu wypisać deklarację wyboru lekarza rodzinnego co zajmuje około pięciu minut i to wszystko – resztą formalności zajmujemy się sami.

Po wypełnieniu deklaracji można od razu iść na wizytę. 

 

Czy zapisanie do Poradni Medycyny Rodzinnej jest płatne?

Oczywiście że nie! Działamy w ramach kontraktu z NFZ dzięki czemu wizyty są całkowicie bezpłatne.

 

Kto może zostać naszym pacjentem?

W Medycynie Rodzinnej nie ma rejonizacji, co oznacza że zapisać do nas może się np. każdy mieszkaniec Rudy Śląskiej, bez względu na to w jakiej dzielnicy mieszka oraz w jakiej poradni wcześniej miał złożoną deklarację.

 

Ile czasu zajmuje przeniesienie do naszej poradni?

Tyle co wypisanie dwóch druczków, po złożeniu ich w rejestracji od razu można iść na wizytę do lekarza.

 

Ile razy można przenieść się do innej poradni rodzinnej?

Bezpłatnie dwa razy w roku.

 

Jakie należy przynieść dokumenty przy składaniu deklaracji?

Wystarczy dowód osobisty, dużym ułatwieniem dla nas będzie również karta chipowa NFZ. 

 

W trakcie trwania pandemii COVID-19 Pacjenci zapisani do Poradni Medycyny Rodzinnej Szpakmed mają do wyboru następujące rodzaje wizyt:

 

  • Wizyta standardowa w poradni – Zachęcamy do kontaktu telefonicznego w celu zarezerwowania godziny wizyty. Dołożymy wszelkich starań, aby wizyta odbyła się jeszcze w tym samym dniu.

 

  • Wizyta telefoniczna (teleporada) - Podczas takiej wizyty, lekarz ma pełne możliwości, aby wystawić niezbędne recepty, skierowania lub zwolnienie L4. Dział obsługi Pacjenta Szpakmed zadba, aby wizyta odbyła się sprawnie, a wszelkie skierowania i dokumenty prześlemy na wskazany adres e-mail.

 

  • Wizyta pod domem w #mobilnyPOZ – Nie zostawiamy naszych Pacjentów w potrzebie. Do wszystkich, którzy mają gorączkę lub inne objawy mogące świadczyć o infekcji przyjeżdżamy pod dom naszą Mobilną Poradnią Medycyny Rodzinnej, w której lekarz przeprowadza badanie.

 

  • Elektronicznie zamówienie recepty – Aby zamówić receptę na leki przyjmowane stałe wystarczy wejść na stronę www.szpakmed.pl i w prawym górnym rogu kliknąć przycisk ‘zamów e-receptę’. Po złożeniu zamówienia, w ciągu 24 godzin wyślemy SMS z kodem pin służącym do zrealizowania recepty. Taką e-receptę można zrealizować w każdej aptece na terytorium kraju.

 

Jesteśmy otwarci od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:00-20:00. Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych Pacjentów, w celu ustalenia dokładnej godziny wizyty zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszym Działem Obsługi Pacjenta pod numerem (32) 242-33-51

 


Lokalizacja i kontakt

Poradnia Medycyny Rodzinnej Szpakmed - Bykowina

ul. Szpaków 33

41-705 Ruda Śląska

tel. (32) 242-33-51


Godziny otwarcia

 

Poniedziałek - piątek

7:00 - 20:00